• Niedziela, 25 lutego 2024

Jak zapuścić brwi? Sięgnij po te preparaty!

Jak zapuścić brwi? Co sprawić, by stały się gęstsze i mocniejsze? Sposobów jest mnóstwo. Wystarczy uzbroić się w cierpliwość, sięgnąć po odpowiedni preparat na porost brwi i czekać na efekty. A te przyjdą szybciej, niż się spodziewasz! Grube i gęste brwi są dopełnieniem naszego wizerunku. Podkreślają spojrzenie i uwydatniają naszą urodę. Co jednak zrobić, gdy natura nie obdarzyła nas gęstymi włoskami? Branża beauty oferuje mnóstwo rozwiązań i kosmetyków, które stymulują wzrost brwi i zagęszczają je.

Jak zapuścić brwi? Dowiedz się, co możesz zrobić!

Jak zapuścić i zagęścić brwi? To pytanie zadaje sobie z pewnością wiele osób. Moda na cienkie i krótkie włoski już dawno odeszła do lamusa. Dziś królują brwi długie, gęste i grube – to one definiują naszą urodę i dodają jej charakteru.

Oczywiście, długość i gęstość brwi uzależniona jest od genetyki, ale nie tylko. Właściwa pielęgnacja i stosowanie odpowiednich kosmetyków, mogą zdziałać naprawdę wiele. Oczywiście pierwszorzędną kwestią jest detoks od pęsety i zaprzestanie wyrywania włosków, co ma przywrócić im pierwotny cykl wzrostu. Kurację warto wspomóc odpowiednią suplementacją – między innymi preparatami zawierającymi biotynę.

Kluczem do sukcesu jest natomiast właściwa pielęgnacja brwi – zwłaszcza tych, które nie rosną lub rosną bardzo powoli. Efekty nie przyjdą natychmiastowo, należy uzbroić się w cierpliwość, gdyż pierwsze mogą być zauważalne dopiero po kilku miesiącach.

Zapuszczanie i zagęszczanie brwi wymaga czasu, gdyż rosną one o wiele wolniej niż włosy na głowie – zwłaszcza, gdy dość często używałyśmy pęsety. Do swojej pielęgnacji należy włączyć preparat na porost brwi, który nie tylko pobudzi cebulki włosów do wzrostu, ale też sprawi, że będą rosły grubsze i mocniejsze.

Preparat na porost brwi – skuteczne produkty

Preparat na porost brwi jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na zagęszczenie włosków. Nie powinien być wybierany po macoszemu – warto kierować się opiniami, recenzjami, ale też oczywiście potwierdzeniem skuteczności w badaniach.

Jednym z najczęściej stosowanych preparatów jest… olej rycynowy, który słynie z działania przyspieszającego wzrost włosów. Produkt jest dość tani, a przy tym niebywale skuteczny. Pobudza cebulki włosów do wzrostu, zapobiega ich wypadaniu, a jednocześnie je wzmacnia. Olejek, by przyniósł pożądane efekty, musi być stosowany regularnie, np. podczas wieczornej rutyny pielęgnacyjnej.

Innym naturalny olejem, który również sprawdzi się w kuracji zagęszczającej brwi, może być olej migdałowy, który słynie z silnych właściwości nawilżających. Z kolei witaminy A, D i E, które znajdują się w jego składzie, wspomagają porost włosków. Można go stosować wymiennie z olejem rycynowym. Innymi polecanymi olejami są olej makadamia, oliwa z oliwek, a także olejek arganowy.

Preparat na porost brwi to nie tylko naturalne oleje. Na rynku beauty znajduje się mnóstwo gotowych produktów – odżywek lub serum. Jedną z bardziej popularnych marek jest z pewnością Long4Lashes, która oferuje kilka produktów przyspieszających wzrost włosków. Można zdecydować się chociażby na serum przyspieszające wzrost brwi, które wykorzystuje właściwości bimatoprostu, kwasu hialuronowego i witaminy B5.

Znakomitymi recenzjami cieszą się również produkty marki Instalash – zwłaszcza odżywka oraz serum do rzęs i brwi. Preparat na porost brwi – serum zagęszczające Instalash LashBoost wydłuża i pogrubia włoski już w 15 dni. Serum bazuje na innowacyjnym składniku Widelash, który pozytywnie oddziałuje na długość, grubość oraz gęstość rzęs i brwi. Cebulki stają się silniejsze, a włoski odporniejsze na wypadanie.

Jeżeli zależy nam na zagęszczeniu brwi, musimy uzbroić się w cierpliwość, gdyż jest to niezwykle czasochłonny proces. Oprócz właściwej pielęgnacji, musimy bazować na sprawdzonych preparatach, a przede wszystkim odstawić pęsetę i pozwolić włoskom rosnąć.