• Niedziela, 25 lutego 2024

Mokra włoszka – jak uzyskać tę fenomenalną fryzurę?

Mokra włoszka jest niezwykle intrygującą fryzurą, która króluje na wybiegach i czerwonych dywanach, jednak coraz częściej przenika też do naszej codzienności. Moda na nią powraca cyklicznie, a od kilku sezonów stylizacja ta ponownie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Trendy w branży fryzjerskiej zataczają koło. Przemijają, by powrócić ze zdwojoną mocą i znów być na topie – bardzo często w unowocześnionej wersji. Wiele z nich jesteśmy wykonać samodzielnie – we własnym domu. Jeśli chcesz wiedzieć, jak uzyskać efekt mokrych włosów, koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Mokra włoszka – co to właściwie znaczy?

Mokra włoszka, to nic innego, jak nazwa fryzury, w której włosy stylizowane są w ten sposób, by wyglądały na mokre, wilgotne. Ten rodzaj stylizacji szczególnie popularny był w latach 80. i 90., jednak fryzura ta, zwłaszcza w ostatnich sezonach, ponownie rozgościła się w świecie mody i urody.

Pomysł na tę fryzurę zrodził się we Włoszech. Inspirowały się nią kobiety z całego świata. Początkowo królowała wśród największych gwiazd, jednak z czasem zaczęły się z nią interesować zwykłe kobiety, które w ten sposób dodawały sobie nieprawdopodobnego uroku i seksapilu.

Istotą fryzury, jak sama nazwa wskazuje, jest osiągnięcie efektu mokrych, wilgotnych czy też niedosuszonych włosów. Pierwotnie wykonywano ją na kręconych kosmykach, jednak obecnie jest to fryzura, którą można wykonać na każdym rodzaju włosów. Najlepiej jednak prezentuje się na kosmykach długich oraz półdługich, które są odpowiednio wycieniowane, jednak równie dobrze będzie wyglądać na krótkich włosach.

Z jednej strony mokra włoszka jest fryzurą, która ma wyglądać bardzo naturalnie, a przy tym niezwykle elegancko i seksownie. Idealnie podkreśla piękne i wytworne kreacje, ale jednocześnie doskonale uzupełni codzienny, uliczny look.

Mokra włoszka – jak zrobić tę fryzurę?

Mokra włoszka, jak już zostało wspomniane, jest fryzurą, którą szczególnie upodobał sobie świat gwiazd na czerwonym dywanie czy wybiegach. Warto natomiast podkreślić, że jest to doskonały pomysł na imprezowy i wieczorowy look, który doda kobiecie nieco zadziorności. Fryzura ta jest także pożądana w miesiącach wakacyjnych – zwłaszcza jako uzupełnienie plażowej stylizacji.

Fryzura ta jest prosta w wykonaniu. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki oraz akcesoria, które pozwolą nam wymodelować i ułożyć włosy samodzielnie. Produkt stylizujący nakładamy na umyte i mokre włosy. Najlepiej w tym celu sprawdzają się: pianka do włosów, żel, pasta bądź wosk.

Następnie należy sięgnąć po suszarkę, a podczas suszenia włosów trzeba delikatnie ugniatać poszczególne pasma – jeśli chcemy uzyskać efekt falowanych kosmyków. Jeśli chcemy, by pasma były proste, nie należy ich dociskać podczas suszenia.

Gdy fryzura „usztywni się”, włosy należy spryskać preparatem utrwalająco-nabłyszczającym, który dodatkowo spotęguje efekt mokrego i wilgotnego wykończenia. Podczas stylizowania fryzury kosmetyków nie należy żałować, ale z drugiej strony warto uważać, by nie nałożyć ich zbyt dużo, by nie uzyskać efektu przetłuszczonych włosów.

Mokra włoszka jest fryzurą bardzo łatwą w wykonaniu – wystarczy sięgnąć po dobrej jakości kosmetyki do stylizacji włosów oraz suszarkę. Stylizacja jest niezwykle elegancka, a przy tym seksowna, dodaje kobietom uroku i znakomicie podkreśla urodę, a także każdą stylizację.